Pesimismus, Realismus, Optimismus (TT Černobílý svět)

31. května 2015 v 23:00 | Angelique |  Témata Týdne
Je svět černobílý? Je svět šedý? Nedávno bych se přidala na stranu šedých, ale teď? Jdetě sakra s těmito otázkami do háje! Svět je takový jaký ho chcete vidět. Vždycky záleží na úhlu pohledu.

Ptali jste se někdy sami sebe, proč chudí lidé mají na tváři věčně úsměv a proč boháči chodí jen zamračení? Nehodlám se vám tu ohánět známými frázemi "Opravdový chudák je ten, který chce toho víc, i když má toho hodně." Chci pouze poukázat na to, že chudým lidem stačí k životu štěstí. Chudí lidé se naučili ho vidět i v maličkostech. Ne jako boháči, kterým nestačí ani 5 firem a kromě manželky mají 5 kurev a ještě nejsou spokojení.

Pesimisté se často označují realisty. Jsou to takoví ti lidé v obleku, kteří se neumí ničemu zasmát a rodina doplácí na firmu. Říkají, že realismus je v této době žádaný, že optimisté jsou snílci. Ale vidíte co ten člověk vlastně říká? Říká, že něco si doba žádá, tak to prostě jinak nejde. A je toto myšlení realisty nebo pesimisty?Ne, pesimisti nejsou špatní - teda ti opravdoví, co se to nebojí přiznat. Znám jich hodně a plno z nich jsou normální lidé, z kterými se dá i pokecat. Navíc pokud se jim tento styl osvěčil, tak je to jejich volba.

A optimisté? Někdy je potřeba snít. Vždyť prvně vše bylo pouhými sny.

K závěru chci říct jen toto: Je jedno, co jste zač. Důležité je jak vnímáte svět. A nejde o to, že ho máte vnímat bíle, černě nebo šedě. Vnímejte ho tak, abyste s ním byli spokojeni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 snapeova snapeova | Web | 1. června 2015 v 2:09 | Reagovat

Skvělý článek. Já nad těmito otázkami občas ráda přemýšlím, ale to, co jsi napsala je pravdivé. Zařazuji do výběru na téma týdne.
tema-tydne.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama