Červenec 2014

19. Oblíbená píseň, která je zpívána jiným jazykem než českým a anglickým

17. července 2014 v 22:38 | Angelique |  Musical Expression

Nightwish? Red Lips? nebo něco jiného? nakonec jsem vybrala něco jiného - Dj Project ft. Giulia - Prima Noapte. Na tu písničku jsem natrefila, myslím, minulý rok. Hodně se mi líbí. Je zpívaná v rumunštině.
PS: A ne, nechtěla jsem si to zlehčit slovenštinou... :D

Vampire Academy (Vampýrská akademie)

8. července 2014 v 17:00 | Angelique |  Filmy/Seriály
Popravdě na tento film jsem se těšila už asi 2 roky dopředu. Sice jsem se nebyla schopná dokopat k tomu, abych si přečetla knížku, ale i tak jsem čekala, kdy to konečně vyjde ve filmu. Zklamalo mě to? Upřímně - ne. Bylo to super. Možná by se mnou nesouhlasili ti, co četli knížku, ale pro mě to je super film. Má skvělý, pochopitelný a originální děj, člověk se u toho nenudí. Je tam od každého kousek.
Věkově bych to klidně doporučila holkám na základce, ale taky dospělým lidem. Možná akorát starší lidi by to nudilo, ale je to hlavně otázka vkusu.

O čem film je?
Vše začíná snem či vizí Rose a Lissy. Rose je dhampýrka, Lissa vampýrka královského rodu. Rose se má o Lissu starat. Utekly však z akademie. Netrvá to ale dlouho a nalezne je Dimitrij, který je odveze zpátky do akademie. Po cestě narazí na krvežíznivé vampýry - strigoje. Na jejich zabití je potřeba pár nejlepších z řad dhampýrů. Díky Dimitrijovi vyváznou.
V akademii chodí do školy, učí se nové věci. Rose konkrétně bojovat. Jejím učitelem je Dimitrij, do kterého se zamiluje. Lissa se chodí odreagovat do kostela, kde potká Christiana. Také i ona se zamiluje. Ale nic není tak jednoduché, jak vypadá. Někde po akademii chodí člověk, který chce využít Lissiiny schopnosti. Dokáže totiž oživit vše na hranici života a smrti. Kdo to je? Jak se to vyvine?

3. Kapitola - Patron

6. července 2014 v 22:13 | Angelique |  Ztráta v čase

Opět po dlouhé době jsem napsala další kapitolu. Co říct... prostě jsem měla nápad, jak dál děj směřovat, aby to nebylo jen pouze nudné vypravování. Tato kapitola je trochu kratší, ale slibuju, že se budu snažit ty další více natáhnout. S delší délkou většinou problémy mám, jelikož moc detailů nepíšu, ale i tak jsem s touto kapitolou spokojená. Co vy? Jak se líbí vám?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chattie pouze zírala. Připadalo jí, že toho člověka zná, ale také že ho vidí poprvé.
"Ještě než budeš mít otázky nebo mi utečeš, prosím vyslechni si mě." Přerušil ticho kluk. Chattie pouze nepatrně kývla hlavou na znamení, že poslouchá. Když to kluk uviděl, začal:
"Já jsem Nathaniel a dostat jsem za úkol ti při tvé cestě pomáhat. Budu něco jako tvůj patron. Budu ti radit, zodpovídat všechny otázky...."
"Připadá mi to celé na hlavu... Proč bych ti měla vůbec věřit? Vždyť tě ani neznám!" Vložila se do toho Chattie.
"Ty víš, že mi můžeš věřit." Nenechal se odbýt Nathaniel. Poté nastalo další ticho. To přerušil opět Nathaniel:
"Tak zítra v 17:00 tady. Zasvětím tě do všeho." Chattie opět pouze přikývla. Stála jako paralyzovaná. V posledních chvílích se toto dělo tak moc. Nathaniel mezi tím zmizel.