Květen 2014

Měsíc - referát

31. května 2014 v 23:01 | Angelique |  Referáty
Referát, který jsem dělala v 9. třídě. Je sice do fyziky, ale jsou tam i zajímavosti, které bych zařadila do dějepisu.
-----------------------------------------------------------------------
Měsíc je přirozená družice Země a naše nejbližší vesmírné těleso. Obíhá po elipsové dráze kolem Země a současně s ní obíhá kolem Slunce. Podobně jako Země se i Měsíc otáčí okolo své osy. Povrch Měsíce je zbrázděn malými i velkými krátery - stopami po dopadu menších vesmírných těles. Na Měsíci není žádný vzduch, žádná voda, žádný život. Měsíční den trvá 14 pozemských dní,kdy se povrch ozářený Sluncem rozpálí na 800°C a pak následuje stejně dlouhá měsíční noc,kdy se teplota během několika minut sníží na 70°C. Měsíc nemá vlastní světlo, pouze odráží sluneční paprsky. Měsíc nám ukazuje jen jednu polokouli.

Formální dopis - angličtina

31. května 2014 v 22:55 | Angelique |  Angličtina
V poslední době se mi nahromadilo pár anglických referátů s shrnutí. Některé dělám z povinnosti, jiné pro kamarádky. A řekla jsem si, že když už jsem si s tím dala práci, tak bych to mohla hodit i sem. I vám to může pomoct. Jako první jsem vybrala ukázku formálního dopisu - žádosti o bridágu. Toto jsem psala asi před rokem.

Vermont Square Branch Library
1201 W 48th St
Los Angeles, CA
Dear Sir or Madam,
I saw your advertisment on websites. I like to apply for a job as a librarian.
I'm fifteen. I'm student in secondary school. So, I can go to work after the
school (about 16-19) or at the weekends. I'm interested on reading. I'm kind,
polite, responsible. I like new experiences.

I can come for a interview any weekday after 4 pm.

Your sincerely

Kelly Thorne

Kelly Throne
Coronel St
Los Angeles, CA

29th March 2013


2. Kapitola - To nutkání

17. května 2014 v 21:40 | Angelique |  Ztráta v čase

Nebudu se vymlouvat, že na další kapitolu jsem neměla čas. Přišlo mi pouze zbytečné psát, když se mi nechce. Nechci totiž tuto povídku odflánkout. Raději ji budu psát déle, ale chci, aby stála za to. Snad se vám další kapitola bude líbit. :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Od snu Chattie uběhl týden a ona pořád nad ním přemýšlela. "Co to mělo znamenat? A proč byl tak živý?" Popravdě ale na žádnou ze svých otázek odpověď znát nechtěla. Děsilo ji už jen to, že za 8 měsíců bude možná mrtvá. Chtěla toho ještě tolik stihnout a najednou má na to tolik málo času. Snažila se uklidnit tím, že to byl pouze sen, ale nešlo jí to. Nedokázala to ignorovat.

"No nic, jdu se projít. A možná se stavím i za Lionel." Zamumlala potichu. Už jí to celkem lezlo na mozek. Potřebovala na chvíli vypadnout. Vzala si mikinu, tašku a šla.
Když šla přes park, uviděla mezi stromy plno ptáků. Pomyslela, jaký jejich život asi je. Vidět vše z výšky,mít možnost podívat se všude. Trochu jim záviděla.
"Chattie?" ozvalo se z blízkosti. Hned se otočila a uviděla Zairu. Její sestřenici, která bydlí jen o jednu řadu paneláků dál.
"Ahoj, jak se máš?" Navázala na ni Chattie.

Design #4

17. května 2014 v 16:27 | Angelique |  Blogové věci
Už delší dobu jsem chtěla udělat nový design, ale až tento, který jsem udělala včera, se mi líbil tak, abych ho vyměnila za ten předtím. Ten minulý se i totiž hodně líbil. Ale už to podle mě chtělo změnu. Chtělo to něco i více jarního. Fotky na design jsem našla na deviantartu a text, který v něm můžete vidět je z písně Song of Myself od Nightwish. Připadá mi dost k zamyšlení, a proto jsem ho tu i vybrala.

Jinak nevíte, jestli se dají vypnout u článků ty facebookové banerry? A jak se vám líbí? A který se vám líbil nejvíc z těch, co tu byly?Cesta za kulturním poznáním - zpráva

13. května 2014 v 10:21 | Týna |  Deníčkové perličky
Exkurze
Dne 29.4 2014 se třídy I.C a Q.A vydaly na exkurzi za brány svého města. Autobusem se svezly nejprve do města Šternberk. Zde si vyslechly barvitou historii místního hradu a poté zamířily do překrásného arboreta u Uničova. Poslední neméně zajímavou zastávkou byla Pradědova Galerie dřevěných soch, která se nachází v Jiříkově na Rýmařovsku.
Tento úterní den, měl být pro obě už zmíněné třídy cestou za poznáním a vytrhnutím z denního stereotypu ve školních lavicích. Jakmile byli všichni žáci na svých místech v obou autobusech, mohlo se jet na výlet. Zanedlouho je už vítaly první domky města Šternberku. Žáci absolvovali krátkou procházku skrz město za svým cílem. Když už byli na hradním nádvoří, pár chvil počkali na zdejší kastelánku, která je poté provedla stručnou historií hradu neošizenou o zajímavosti, jako třeba, jak to bývalo dřív se záchody a proč se nábytek tak bohatě vyřezával. Vše mělo svůj základ v praktičnosti, a zároveň se pyšnilo svou estetičností. Po prohlídce měly třídy rozchod. Mohly svůj čas využít pro lepší poznání města, či pouhému potulování se po ulicích. ( Já s kamarádkou jsme stihli trochu si proletět místním klášterem - myslím, že jeho návštěva vám dá víc než návštěva hradu… )
Následovala už kratší cesta autobusem na druhé místo určení. Tím bylo arboretum zvané Makču Pikču. Už na parkovišti mohli studenti cítit ten svěží dech jara, jenž jim přinášela vůně květin zde rostoucích. Pan vedoucí žáky hnedle zprvu informoval o tom, jak se zde mají chovat a zpravil je též o pár zajímavostech. Kdo by to byl řekl, že tak nádherné místo vzniklo na bývalé skládce? Všichni fotili jako o život, aby zachytili krásu zdejších rostlin, ale také pro to, aby měli dostatek fotografií pro své prezentace do hodin biologie.
Když autobus zastavil potřetí, ocitli se studenti v Jiříkově na Rýmařovsku, před Pradědovou galerií dřevěných soch. Ani zde nebyla nouze o zábavu. Dřevěné sochy byly téměř na každém kroku, stály zakomponovány do prostředí galerie. Vytvářeli tak takovou strnulou zahradu soch. Zachycovali události (např.: narození Ježíše v Jesličkách), nebo jen navozovaly atmosféru dřevěné Zoo. Nad tím vším se tyčil monumentální Praděd, hlídajíc si svou zahrádku. Po téhle poslední prohlídce zbývalo už jen ve zdraví přežít cestu zpět do Jeseníku.
Tento den byl pro mě takovým vítaným vytrhnutím z každodenního školního života. Bylo mi celkem líto, že se nemohlo na hradě ve Šternberku fotit. Rozchod po prohlídce mi to však výrazně vynahradil. Škoda jen, že nebyl o trochu delší, protože město Šternberk nabízí i zajímavější místa než je hrad. Arboretum mě příjemně překvapilo svou pestrostí a Pradědova galerie svou celkovou tváří. Exkurze se mi líbila.

Projekt - Radio Magic

11. května 2014 v 11:44 | Angelique |  Ostatní
Články, projetky... když dochází nápady, tak se nakonec něco objeví. A je tomu i tentokrát. Magicforever má na svém blogu nový projekt, který mě velmi zaujal. Je pod jménem Radio Magic a to i znamená, že je o hudbě. Nebute to ale něco ve smyslu - nejoblíbenější song atd... podruhé by to bylo zbytečné. Toto spíše úvahové. Snad se vám to bude líbit. :)

Tímto bych taky chtěla seznámit čtenáře toho blogu s tímto projektem v doufání, že někoho také osloví a vytvoří k němu článek. Myslím si totiž, že je povedený a u otázek se můžete i sami o sobě něco nového dozvědět.

Stár Statek

7. května 2014 v 19:57 | Týna |  Básně
Básnička od srdíčka - trochu depresivní ... další letní dílko (srpen 2013)


18. Píseň jako hlavní soundtrack filmu

6. května 2014 v 18:56 | Aurélie |  Musical Expression

Soundtracky... ty tu sice byly, ale já jich mám oblíbených tolik, že jsem vytvořila i bod o ohlavním soundtraku (OST). Řekla bych, že tentokrát budete znát všechny písničky :)
Vyhrála tu u mě jednoznačně písnička Cups od Anny Kedric, která je z filmu Pitch Perfect. Moc se mi líbí ten nápad na ty kelímky... možná ten text by mohl být lepší, ale do té písničky se to prostě hodí, tak to tentokrát moc neřeším. :)