Březen 2014

Čas... plyne, ať chceme nebo ne...

19. března 2014 v 9:10 | Aurélie |  Úvahy/ K zamyšlení + psychologie
Čas plyne... nikdo mu neporučí. Skoro pořád jsme ve vzpomínách v minulosti a v plánech v budoucnosti. Přemýšlíme, jaké by to bylo, kdyby jsme něco udělali jinak... a já si pokládám pouze otázku "Proč?". Proč chcete změnit minulost? To opravdu věříte, že svého cíle dosáhnete pouze jednou cestou, že jinak prostě uprostřed the end a pohoření? No, pak se teda nemůžu divit, že všichni okolo jsou tak často v depresi a stresu (i když nechci, tak i já jsem tohoto davu někdy součástí). Být věčně ve strachu, že momentálním rozhodnutím si zničíme celý zbytek života, je prostě hnus.

Cest k cílu je více... vždycky je více způsobů, jak něco udělat, tak proč by měl být život vyjímkou? Vždycky je více způsobů... některé snažší, jiné těžší, občas i skoro nesplnitelné, ale jsou. A to, jak moc se povedou, záleží na snaze, která je vynaložena. Nic není zadarmo. Čím víc se do něčeho dá, tím více se dostanete... jako příklad bych mohla uvést tanečníka.

Fotky - Příroda #01

9. března 2014 v 21:52 | Aurélie |  Fotky
Nechci se nazývat fotografkou, protože k té mám nejspíš daleko. Ale také nechci, aby moje fotky byly pouze v počítači, když mám blog. Fotím pro zábavu - s mobilem, protože na pořádný foťák si nejsem schopná našetřit. Baví mě hlavně fotit v přírodě (což brzo poznáte). Určitě najdete na internetu plno fotek, které jsou 100x lepší, ale když si něco vyfotíte, tak pro vás to už není jen fotka, je to také vzpomínka. Tyto fotky jsem fotila zruba před rokem. Snad se vám aspoň trochu líbí. :)

(zvětšíte kliknutím na obrázek)

Mortal Instruments: City of Bones (Nástroje smrti: Město z kostí)

3. března 2014 v 15:19 | Aurélie |  Filmy/Seriály
Film, který se řadí mezí mé nejoblíbenější. I když jsem ho už několikrát viděla, tak mě na něj pořád baví koukat. Má v sobě něco originálního. Má nápad.

Film vznikl na základě knižní předlohy. Tu srovnávat nemůžu, jelikož jsem knihu zatím nečetla (ale chystám se). Celý příběh je rozdělen do 3 částí (město z kostí je první z nich).

O čem film je?
Clary je zdánlivě obyčejná dívka, který žije klasický život. Pouze ale do té doby, než začně vidět pro ni neznámý symbol. Tento symbol ji zavede do klubu, kde je svědkem něčeho, co ostatní nevidí. Další den narazí na kluka, který tam tehdy byl. Jako by ji špehoval. Zjistí, že svět je jiný, než si dosud myslela´. Že všechny příběhy, které slýchávala jsou skutečné. Že její máma byla lovkyně stínů. Že její máma ukryla něco, co temná strana hledá. A že ona má velkou pravděpodobnost to najít - pohár smrti, i když se její máma ztratila.