Carrie (Stephen King)

5. února 2014 v 3:11 | Aurélie |  Knihy
CARRIE - STEPHEN KING
Počet stran: 174

Na knížku jsem poprvé natrefila o mé SB. Poté jsem si udělala menší průzkum a info o té knížce a připadala mi dost zajímavá s velice zvláštním dějem. A nezklamala. Především obdivuju autorovu představivost. Někdo, kdo vymyslel něco takového, si opravdu zaslouží poklonu. K knížce nebylo nic, co by mě nudilo. Za negativní bych možná označila, že někdy jsem měla problém pochopit kdo s kým mluví atd., ale to bylo nejspíš kvůli tomu, že já čtu většinou v autobuse atd., takže jsem na to neměla ani pořádně klid. Taky bych neměla zapomenou znímit, že knížka je zfilmovaná (a to ne pouze jednou). Nejnovější verzi filmu jsem shlédla hned po tom, co jsem dočetla poslední kapitolu. Film se v pár věcech lišil - tak je to vždy, ale jako celek mě bavil. Jediné, u čeho bych se u filmu pozastavila, je vynechání podacích kamenů, které byly dány nesmyslně na konec. Ano, udělaly krásné zakončení, ale na začátku mi docela chyběly. Ale jinak super. :)Anotace:
Děj Kingova prvního románu se odehrává mezi americkými teenagery. Hlavní hrdinka je nešťastná, neatraktivní dívka, pronásledovaná svými vrstevníky a tyranizovaná matkou, náboženskou fanatičkou. Carrie v sobě neočekávaně odhaluje paranormální schopnosti a malé, klidné městečko Chamberlain se stává jevištěm děsivých událostí.

Komu bych tuto knihu doporučila a komu ne? Určitě je pro čtenáře, kteří se nebojí trochu horového děje, který je navíc skvěle zpracovaný. Je hodně psychologický, takže s vámi možná může trochu mávat. Do hlavní hrdinky se dá ovšem vcítit a to dělá příběh zajímavější a možná i děsivější.

FILMOVÝ TRAILER (knižní - originální knížní jsem nenašla)

-titulky ve videu-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luss ^^ Luss ^^ | Web | 5. února 2014 v 16:41 | Reagovat

Miluju tyhle typy knížek takže si to píšu do seznamu.

2 Kačíí Kačíí | Web | 5. února 2014 v 17:22 | Reagovat

Knihu jsem zatím nečetla, ale už dlouho se na ní chystám :D :D
Ale film je skvělej :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama