Sundej masku - 5. Sourozenci

27. ledna 2014 v 3:11 | Aurélie |  Sundej masku

Sourozenci - hádky, trable, nebo radost a porozumění? Jakou nejhorší věc ti sourozenec provedl, jaká byla ta nejlepší? Chceš ho občas zabít, chceš být jedináček? Chtěl jsi starší/mladší sourozence? Pokud jsi jedináček, jsi spokojený se životem bez dělení se s ostatními? Jak jsi třeba vnímal, že ve školce a škole se musíš o pozornost učitelky dělit s dalšími dětmi?

.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x

Hádky, trable, nebo radost a porozumění? Kdybych napsala, že hádky žádné nejsou, tak bych lhala. Snažím se je ale omezit, protože už tak je hádek okolo dost a většina z nich je kvůli pitomostem. Radost? Věčně jsem pryč (až na víkend), takže se sourozencem (mám jednoho mladšího bráchu) moc času netrávím. O víkendu doháním totiž školu. Porozumění? Z mé strany myslím, že ano. Já se snažím celkově ostatním porozumět. Připadá mi to vůči nim více fér.


Jakou nejhorší věc ti sourozenec provedl, jaká byla ta nejlepší? Nejhorší? Já beru všechno jako srandu a proto i odpouštím, takže nwm, jestli něco takového najdu. Pamatuju si ale na jeden budíček - hodil po mě plastovou židlou - tou malou. Byla jsem už docela zhůru, takže jsem naštěstí uhla. Pak ale přišlo na hod ohrizkem z jabla, který se mi nechtělo pozdě v noci uklízet, tak jsem to přes noc nechala u postele. Tomu už jsem neuhla. Ale brala jsem to jako srandu.
Nejlepší? Nejraději mám, když mi dokáže zlepšit moji náladu. Takových lidí, kteří to umí, si vážím a jsem jim za to vděčná.

Chceš ho občas zabít, chceš být jedináček? I když možná občas ano, je to jen chvilkové nadávání. Už jsem si na něj moc zvykla. Jedináček být nechci... řekla bych, že je to tak trochu moje noční můra (jako jedináček jsem pár let vyrůstala a vadilo mi to). Vždycky jsem chtěla mít sestru (buď stejně starou nebo starší). Tím ale nechci říct, že za mladšího bráchu nejsem ráda... svým způsobem je úžasný. :)

Chtěl jsi starší/mladší sourozence? Má to svoje kouzlo... měla jsem a mám možnost si to zkusit. Řekla bych, že když máte mladšího sourozence, tak vás to nutí k větší spolehlivosti, pečlivosti... více se starat (a to hlavně o svůj život).

Pokud jsi jedináček, jsi spokojený se životem bez dělení se s ostatními? Než se narodil brácha, tak mi to stačilo... jedináček být nikdy nehci.

Jak jsi třeba vnímal, že ve školce a škole se musíš o pozornost učitelky dělit s dalšími dětmi? Takový problém jsem nikdy neřešila. Buď jsem si dělala svoje a nikoho neotravovala (pak mi bylo jedno, co se okolo děje) nebo jsem byla tak otravná, že jsem stejně dosáhla svého. S tímto jsem nikdy neměla problém.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama