Strašidelný dům

10. ledna 2014 v 3:11 | Aurélie |  Úvahy/ K zamyšlení + psychologie
Tento článek jsem psala do soutěže k Slikimu. Téma jsem pojala, myslím, dost originálně, tak snad se vám bude líbit. Článek musel mít max 250 slov (mám jich přesně 250 :D XD), tak je menší, ale i tak je tam vše, co jsem chtěla napsat.
--------------------------------------------------------------------------
Strašidelný dům... každému z vás se asi vybaví nějaký strašidelně vypadající dům. Ale co když to vezmu jako metaforu? Co když ho k něčemu přirovnám?
Každý z nás má v hlavě nějaký ten strašidelný dům nebo domy. Nějaký ten strach, kterému se vyhýbá stejně jako zmiňovanému strašidelnému domu. Životní cesta člověka se dá popsat jako cesta uličkami s plno křižovatkami. U nich jsou různě vypadající domy - strašidelný, klidný, rušný a další - stejné jako šance v budoucnosti. Člověk si na základě těchno domů volí, kam odbočí. Samozřejmě neexistuje nic jako "jít dvěmi cestami", protože to prostě nejde - jen ta představa... daleko byste nedošli. Volba je někdy dost složitá. V té nám však mají pomáhat ty zmiňované baráčky. Věřím tomu, že většina lidí se obloukem vyhne 'strašidláku'. Bojí se totiž, co je tam čeká. Bojí se neznámého. Jenže nic není takové jako to vypadá... i za strašidelným výběrem se může skrývat ráj - spíš bude než ne. Strach je zlo a to nám brání v cestě k pokoji, klidu, radosti, proto nám právě tuto cestu uzavírá.
Ne nadarmo se říká "Četle svému strachu! Je to špatný rádce." To asi ano, ale taky funguje jako zkratka, tudíž je někdy dobré přes něj projít - projít přes strašidelný dům. Když se dívám okolo, tak většina lidí, co něco dokázala, musela čelit svému strachu. Díky tomu jsou tam kde jsou.
Pokud mi nechcete věřit, tak se zkuste pozorovat. Kdy reagujete ze strachu a o co kvůli tomu přijdete. Možná se budete divit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sliki Sliki | Web | 10. ledna 2014 v 17:12 | Reagovat

Dneska to vyšlo i v Goos Magazinu - je to tedy veřejné i u mě ;)

2 Pisatelka Pisatelka | Web | 12. ledna 2014 v 12:51 | Reagovat

Zajímavá myšlenka...ten příběh se mi líbí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama