Psychologie

11. ledna 2014 v 22:06 | Aurélie |  Témata Týdne
Když jsem toto téma v pondělí uviděla, tak jsem zajásala. Po týdnech přemýšlení a snažení o dobrý článek tu bylo něco, k čemu mám opravdu co napsat. Během týdne jsem se začínala trochu bát, jestli článek vůbec stihnu napsat, ale ten čas jsem si na něj najít prostě musela.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Psychologie. Pokud se zaměřím na podstatu psychologie a věci, které toto slovo zahrnuje, tak to můžu vystihnout slovy "řeč duše". Psychologie je věda o nás. O tom, jak se chováme, co uvnitř prožíváme. Nejsem sice za jedno v tom, že podle nějakých kritérií mám určovat, co co je, ale opravdu se mnoho věcí dokáže z člověka vyčíst. Platí totiž, že to, co je uvnitř, je i navenek. A díky tomu mohou psychologové odhadovat, co lidé cítí - v rámci jejich možností. Mě třeba hodně řekne pohled člověka, styl mluvení, reagování, chování při mluvení... většinou poznám, když člověk lže, když mu to vadí... Myslím si, že toto by dokázal každý člověk, který by se trochu kolem sebe díval. Protože mnoho lidí je zrcadlo. Sice ne stoprocentní, ale částečné určitě. A právě k tomuto nás psychologie směřuje. K vcítění se do druhých. K pochopení druhých. Následně pak k pomoci druhým.

Už pár let mě tento obor velice fascinuje. Po gymplu ho chci jít studovat a doufám, že bude ze mě psycholožka, která bude moci opravdu pomoct. Už teď se snažím kamarádkám pomáhat a vidím, že jsou rády, že to dělám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pisatelka Pisatelka | Web | 12. ledna 2014 v 12:50 | Reagovat

Já bych tak chtěla umět poznat když někdo lže :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama