Leden 2014

14. Cover - instrumentální, který se ti líbí

31. ledna 2014 v 3:11 | Aurélie |  Musical Expression

Tak tady jsem věděla, od koho vybrat, ale nevěděla jsem co. Nakonec jsem vybrala dost procítěný song, jehož melodii myslím budete všichni znát. Mým výběrem je totiž Lord Of The Rings Medley v podání Lindsey Stirling.

Akademie mysli - I. 1. Vzpomeň si...

30. ledna 2014 v 3:11 | Aurélie |  Akademie mysli


Asi nejjednoduší a nejzákladnější věc v cestě k ovládání vašich myšlenek je vzpomenout si, na co člověk před nějakým časem myslel, co dělat atd. Jak na to?
Během dne se snažte být pozornější. Snažte se vše vnímat. Každou vaši myšlenku, každou scénku - prostě vše. Pak po několika hodinách (nebo i s odstupem dnu) si snažte na určitý časový úsek vzpomenout. Když si ho vybavíte, tak se ho snažte rozšířit do co největších detailů. Snažte se třeba i vzpomenout na atmosféru, která tam byla. Jestli vám byla zima nebo teplo atd. Prostě cokoli, co vás napadne. Čím toho bude víc, tím to bude lepší.
Možná zjistíte, že ne všechno si budete pamatovat hned. Něco si vybavíte kdykoli a něco jen s velkou námahou nebo vůbec. Postupem času a tréninku by se to mělo zlepšovat. Brzo asi zjistíte, že za některých podmínek si něco pamatujete lépe - je to zcela normální.
Toto se hodí i dost do školy. Není to totiž cvičení jen na ovládání myšlenek, ale také i na zapamatování a pozornost.

Akademie mysli

29. ledna 2014 v 3:11 | Aurélie |  Akademie mysli

Rozhodla jsem se tu momentálně rozjet ještě jeden seriál. Bude soustředěný na práci s myslí. Budu v něm psát návody, jak ovládat své myšlenky, jak se uklidnit a pak možná přidám ještě něco jako bonus. Před několika lety jsem si různé návody na cvičení mysli četla a některé z toho jsou mi do teď užitečné a pamatuju si je. Jiné jsem vymyslela já. Bude to takový mix. Ale nebudu to kopírovat doslova, takže zdroje uvádět nebudu - stejně si je nepamatuju. V nejbližší době čekejte první článek do tohoto seriálu - jsem zvědavá, jak se vám bude líbit. A jestli vám jednotlivé díly budou k užitku - nebo aspoň k inspiraci.


Život jako partie šachů - barvy + začátek hry

28. ledna 2014 v 3:11 | Aurélie |  Život jako partie šachů

I když tyto poznatky možná každému došely, určitě do tohoto seriálu patří.
Proč jsou figurky bíle a černé (nebo světle hnědé a tmavě hnědé)? Proč je šachovnice čtevečkovaná? A co značí počáteční tahy pěšců?

Sundej masku - 5. Sourozenci

27. ledna 2014 v 3:11 | Aurélie |  Sundej masku

Sourozenci - hádky, trable, nebo radost a porozumění? Jakou nejhorší věc ti sourozenec provedl, jaká byla ta nejlepší? Chceš ho občas zabít, chceš být jedináček? Chtěl jsi starší/mladší sourozence? Pokud jsi jedináček, jsi spokojený se životem bez dělení se s ostatními? Jak jsi třeba vnímal, že ve školce a škole se musíš o pozornost učitelky dělit s dalšími dětmi?

.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x.x

Hádky, trable, nebo radost a porozumění? Kdybych napsala, že hádky žádné nejsou, tak bych lhala. Snažím se je ale omezit, protože už tak je hádek okolo dost a většina z nich je kvůli pitomostem. Radost? Věčně jsem pryč (až na víkend), takže se sourozencem (mám jednoho mladšího bráchu) moc času netrávím. O víkendu doháním totiž školu. Porozumění? Z mé strany myslím, že ano. Já se snažím celkově ostatním porozumět. Připadá mi to vůči nim více fér.

Numerologie (výklad) #01

26. ledna 2014 v 18:18 | Aurélie |  Numerologie (výklady)

Jak jsem slíbila, o víkendu jsem si našla čas a udělala pro vás numerologický výklad z data narození. Jelikož ale nemám moc času, tak jsem zatím udělala jen jeden. Další budou během týdne. Ještě než ale začnu, tak chci připomenout, že cokoli mi tu vyjde, tak je to jen ukazatel cesty... do cíle se dá dojít i jinudy, takže se na to neupněte - je to spíš pro nový náhled.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12.9.2000
V součtu je číslo 5 - stojí přesně uprostřed čísel, což znamená, že má od všeho trochu - jenže kdo má od všeho trochu, tak pořádně neumí nic. Pokud to mám říci trochu jinak, tak se zajímá o plno věci, ale díky své nestálosti nic z toho nedělá pořádně - 5 je netrpělivá. Ale jelikož chce od každého trochu, tak velmi ráda poznává nové věci, ráda komunikuje a využívá všech svých dovednosti (o kterých většinou i ví).
Datum začíná na 1, což symbolizuje začátek, individualitu. Hned za tím následuje 2 - číslo přátelství, rovnováhy, citů. Spolu s jedničkou značí sílu vést. Takový člověk by měl být schopný druhým pomoci - ale nesmí se toho bát. Poté následuje 9, což je nejvyšší božské číslo - dosažení svobody. Také značí zbrklost, originalitu. Jako předposlední číslo je opět 2 - intuice, vnitřní hlas, přátelsví... poté tam jsou tři 0 - nulu někteří lidé neuznávají jako číslo, protože vlastně nula znamená nic. Podle mě ale nula zmírňuje a oslabuje předchozí čísla - pokud ji necháme to udělat.

Láska

26. ledna 2014 v 3:11 | Aurélie |  Témata Týdne
Jak bych popsala lásku? ... Jde vůbec popsat slovy něco, co cítíte - stačí na to vůbec slova?
Myslím si, že daleko přesnější bude nejdříve popsat, co láska není... a za co ji většina mladých pokládá. Znám plno lidí, kteří mají náplň svého volného času pouze údajnou "lásku". Nepopírám, že to nemůže být pravda. Rozhodně, pokud je to opravdu láska, tak je to něco krásného a za to ten čas stojí. Já se tu ale bavím o takzvané "lásce z nouze". O "lásce", která je prostě kvůli tomu, že se něco málo někomu na druhém líbí, a proto jsou spolu. Zbytek neřeší a když najdou někoho lepšího, tak ho bez mrknutí oka odkopnou. I přes to všechno, ale nehodlám takový typ lidí soudit. Chápu, že každý z nás potřebuje někoho, kdo bude alespoň na chvíli na druhého milý a udělá tak jeho svět trochu krásnější. Dnešní systém postrádá upřímnost a empatii ve společnosti, kašle na lidské city a toto je důsledek. A to je podle mě i odpověď na to, proč je všude tolik rozvodů a hádek. Lidi si vybírají moc zbrkle a při sebemenším neshodnutí nebo těžké chvíli toho druhého opustí... a to by nemělo být. Správný zamilovaný pár se miluje bezpodmínečně, nehledě na to, co se v budoucnosti stane. Právě tato láska - bezpodmínečná - dokáže měnit svět k lepšímu.

Ztráta v čase

25. ledna 2014 v 20:08 | Aurélie |  Ztráta v čase

V posledních dnech jsem měla v hlavě strašně moc nápadů na příběh. Jeden z nich jsem dovedla do konce. Momentálně mám vymyšlený děja názvy kapitol. Kapitoly budu psát a hned zveřejňovat, takže první se můžete dočkat již brzo.


9. Kapitola - Ten pocit...

25. ledna 2014 v 3:11 | Aurélie |  Rozsudek za odlišnost

Proč je další kapitola po takové době? Hlavním problémem je asi čas a pak promýšlení děje... ale nebojte... nějak to dodělám :) a myslím, že se vám to bude líbit... každopádně jsem zvědavá na názory v komentářích.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jdu chodbou, pozoruji všechny okolo, jak na mě doslova civí... přesto se ale nenechám vyvést z míry. Jdu za nějakým cílem, ale nevím, co za cíl to je... Nevědomost mě ale netrápí. Mám velice zváštní pocit... jako bych se tam musela dostat všemi možnými cestami... jako by nic jiného neexistovalo....
"Crrrrr" zazvonil budík s časem 5:30
To jako vážně? Teď? Zrovna teď?! Když se mi zdál takový sen... byl tak živý... připadalo mi to jako skutečnost.

******
"Ahoj Atillo," pozdravila ji před školou Valencia - Atilla dnes jela autem, takže se viděly až tady.
Co to bylo? Co to mělo znamenat! Jak si mám ten sen vyložit? přebíhalo v Atillině hlavě.
"Halo.... Ahoj, Atillo," zopakovala a luska jí prsty před očima.
"Co... Co?.... Ahoj," vypravila Atilla rychle ze sebe.
"Jak ses měla? Co víkend? A jaký máš vůbec z prvních dnů dojem?" Zavalila najednou Atilla Valenciu otázkama. Potřebovala odvést své myšlenky někam jinam nebo by se snad zbláznila.
"Ale jo, ušlo to. A první dojem ze školy? Změna." Odpověděla.
"To s tebou souhlasím. A nebude to jen tak nějaká změna. To prostě vím." Dodala Atilla k Valenciini odpovědi.
"Pojď, musíme do třídy. Nechci tam být pozdě." Řekla najednou Valencia a šla směrem ke třídě. Atilla ji následovala.

ASMR (samostatná smyslově-meridiánová reakce)

24. ledna 2014 v 3:11 | Aurélie |  Psychologie - zajímavosti
Ráda bych vás seznámila s touto zajímavostí z oblasti psychologie. Pomocí videí, kde se šeptá a občas se u toho ozve i něco jiného, se navozuje pocit mrazení nebo mravenčení - má to v nás způsobit pocit klidu, uklidnit nás, pomoci nám v depresi. Někteří lidé jsou schopni to nazvat drogou nebo pornografií (opravdu.... i to jsem četla), ale já si myslím, že je to prozatím jen další zajímavost. Tyto videa jsou momentálně nejpolupárnější v USA, do Česka to ještě v šílenství nedorazilo. Přesto vám doporučuji si to pustit, protože to je dost zvláštní zážitek.Trochu děsivé na tom ale je, že ono to opravdu funguje. (Lépe to funguje se sluchátky).
(Zkratka ASMR znamená "Autonomus Sensory Meridian Responze".)
Mnoho videí k tomuto tématu se dá najít na youtube v plno různých jazycích. Já tu přidám pár anglických videí a jedno české - to mě ale moc nebavilo.