Prosinec 2013

Temnota ve světle

31. prosince 2013 v 3:11 | Aurélie |  Temnota ve světle
Nedávno jsem přemýšela, jak ve všech seriálech, filmech bojuje dobro proti zlu... podle mě je to nesmyslné. Proto mě napadlo vytvořit podívku, kde to všechno vysvětlím pomocí příběhu. Vše důležité o povídce najdete v traileru (vlastní tvorba). Začít zveřejňovat bych ji mohla asi za měsíc - tentokrát chci první napsat všechny kapitoly. Některé už mám.


Kurz GO!

30. prosince 2013 v 7:11 | Týna |  Deníčkové perličky
Takhle vypadal můj první týden školy ...Sundej masku - 2. Věk

29. prosince 2013 v 3:11 | Aurélie |  Sundej masku

Věk - kolik ti je, kolik bys chtěl, aby ti bylo, byl nějaký věk, kterého ses bál, kteréhos nechtěl dosáhnout? Co pro tebe znamenají osmnáctiny, co patnáctiny, co pětadvacet let? Kolik let je pro tebe ideálních? V jakém věku se tví hrdinové většinou nacházejí?

Kolik mi je? Je mi 16 let, ale většina lidí by mě tipla na více. Hodně lidí mi řeklo, že se se mnou může bavit jako s dospělým. Že toho na můj věk chápu až moc. Osobně se mi snáz mluví s věkově staršími lidmi (nemyslím důchodce, takový extrém zase ne, stačí o pár let, třeba i 1 nebo 2).

Poznamenán

28. prosince 2013 v 7:11 | Týna |  Povídky
Taková malá slohová práce ...Rok 2013

27. prosince 2013 v 3:11 | Aurélie |  Témata Týdne
Rok 2013? Pamatuju si, jak jsem v prvních pár minutách tohoto roku cítila, že bude plný změn. Že se díky němu můj život dost změní. Že si během něj hodně věcí uvědomím, hodně věcí, co v něm zažiju, mě poučí a udělá silnější. Tehdy jsem se vůbec nemýlila. Tento rok můj život strašně změnit. Nikdy bych neřekla, že jeden rok toho může udělat tolik moc.

Vstupovala jsem do něj jako deváťačka na ZŠ. Koncem ledna jsem navštívila den otevřených dveří na nejbližším gymplu. Od té chvíle jsem věděla, že po tomto školním roce musím jít tam. Poslední týdný, dny do konce ZŠ jsem někdy doslova odpočítávala... to jsem ještě netušila, že něco ze základky mi přece bude chybět. Ty dveře se ale jednou zavřím musely. Prázdniny jsem prožila úplně jinak než jsem plánovala. Troufám si tvrdit, že to bylo moje nejhorší období tohoto roku, ale dost jsem si z nich vzala a hodně mě poučily. S nástupem na gympl jsem poznala plno nových lidí - ne jenom spolužáků, ale i studentů z jiných tříd, které do teď někdy potkávám na chodbách a zdravíme se. Po menším rozkoukání jsme s holkama založily kapelu, která má pro mě až nečekaný úspěch, jsem redaktorkou gympláckého časopisu a účastním se skoro všech aktivit ve škole. Ve srovnání se základkou je to otočení o 180 stupňů. Podle mě ale k lepšímu.

Oslava 100 let Gymnázia Jeseník

26. prosince 2013 v 7:11 | Angès |  Deníčkové perličky
Tak tohle je shrnutí jednoho z neobyčejných dní :)Design #3

25. prosince 2013 v 21:22 | Aurélie |  Blogové věci
Nedávno jsem projížděla nějaké fotky na netu a hlavní fotka tohoto layoutu mě hned upoutala. Líbí se mi tak moc, že jsem s ní musela udělat design, který se podle názorů ostatních líbí, povedl. Já jsem se hlavně bála, jestli není moc tmavý, protože u tmavých to většinou neodhadnu. Největší problém mi asi dělalo vybírání barev na písmo. Teď už jsem s tím celkem spokojená, ale i tak to podle mě není ono. Jako text jsem vybrala citát z knihy Carrie od Stephena Kinga (Nevěděla, jestli její dar pochází od lorda světla nebo temnoty. Nyní, konečně zjistila, že jí nemusí zajímat odkud pochází. Překonala to se skoro nepopsatelnou úlevou. Jako když velká váha, která ji dlouho provázela sklouzla z jejích ramen.) - překlad je vlastní, tak se nejspíš nebude shodovat s překladem knihy. Citát jsem vybírala dost dlouho. Chtěla jse tam mít obsaženo, že nezáleží, co je světlo a temnota. Že je důležitá rovnováha a pochopení. Tu popisovanou rovnováhu najdete ve slovách "Find Balance". Snad se vám líbí. :)


7. Kapitola - Život o kus dál

25. prosince 2013 v 3:11 | Aurélie |  Rozsudek za odlišnost

Po více jak 14 dnech jsem si konečně našla čas napsat další kapitolu této povídky. Doufám, že se vám bude líbit. :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Volané číslo se nehlásí, opakujte prosím své poválí později," znělo při vytáčení čísla Valencie. Atilla nechápala, proč jí to nemůže vzít. Co jsem jí tak strašného udělala? Proč se tak chová?
Celá naštvaná hodila mobilem na postel a rozbrečela se. Nikdo! Nikdo, nemá čas být se mnou o prázninách... Kdybych aspoň neviděla, že víc jak polovina se vymlouvá! Proč ten zatracený dar poznat pravdu musím mít!?
"Atillo? Proč nejdeš za náma ven? To tu hodláš sedět jak hromádka neštěstí? Co tak hrozného se ti stalo?" Ptala se matka, která právě vešla do jejího pokoje.
"Jo! Hodlám! Budu tu jako hromádka neštěstí, až do konce prázdnin. Díky za úžasný nápad," vyjela na mámu Atilla. Nakonec svého proslovu si neodpustila malý škodolibý úsměv.
"Ale no tak, Atillo... To se celý svět točí kolem kamarádek?" zeptala se nechápavě máma.
"Co ty o tom můžeš vědět... nikdy si v mé kůži nebyla," odpověděla jí Atilla.
"Tak dobře. Vidím, že s tebou nepohnu. Co takto jet k sestřenici - trochu vzdálenější sestřenicí," navrhla matka.
Atilla souhlasila. Tady jsem snad všechno možné, tak možná tam konečně něčeho dosáhnu... už by bylo na čase.
Během pár dní se nachystaly a společně za ní jely.

Veselé Vánoce... a šťastný Nový Rok

24. prosince 2013 v 14:23 | Aurélie&Angès |  Blogové věci
Jménem tohoto blogu a nás obou bychom vám chtěly popřát Veselé Vánoce a šťastný Nový Rok.
(Obrázek je čistě vlastná tvorby. Takový stromeček jsme si na chvíli udělaly ve zkušebně).


Vznik života na Zemi

24. prosince 2013 v 7:11 | Angès |  Úvahy/ K zamyšlení + psychologie
Úvaha psaná původně jako úkol do biologie ... Tak snad vám dá další podmět k přemýšlení :)