Listopad 2013

6. Píseň, která tě motivuje

30. listopadu 2013 v 19:38 | Angelique |  Musical Expression

První česká píseň, kterou jsem zatím do tohoto projektu přidala. Její interpret je jeden z mála českých, které poslouchám - kteří pro mě nejsou nahraditelní někým jiným. Možná vás výběrem trochu překvapím, ale ta písnička mě opravdu motivuje. OK, dost tajností... je to od Revolty Evoluce Vědomí. Někteří nebo většina z vás by asi od něj volila Dej to toho všechno. Je to hezká písnička - má v sobě poselství, ale přijde mi moc tvrdá... je na mě moc rappová.

Blend - You never know, what's behind door

30. listopadu 2013 v 3:11 | Angelique |  Grafická tvorba
Na článek nemám moc času, takže jsem vybrala něco z mé grafiky. Toto se nesoustředí na jedno slovo, ale spíše celou větu. Dělala jsem to nědy během velkých prázdnin. Pokud mi to vyjde, tak přidám dnes ještě jeden článek.

Nkdy nevíš, co je za dveřmi.

Drakie (Sophie Jordánová)

29. listopadu 2013 v 3:11 | Angelique |  Knihy
DRAKIE - SOPHIE JORDNÁNOVÁ

Knžka se mi dostala do ruky díky kámošce. První jsem ji za to trochu proklínala, protože především začátek knihy by se dal brát jako takové "rýpnutí" vzhledem k situaci v mém životě. Netrvalo ale dlouho a změnila jsem názor. Jsem moc ráda, že mi ji strčila do ruky.
Dějově mi to trochu připomínalo Twilight, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo, protože i tak byl děj svým způsobem originální. Celý příběh byl postavený na drakiích - drako-lidech. Nejvíc z celé knihy mě překvapil začátek. Takový jsem žádné knize neviděla... aby hned ze začátku byly takové změny. Skvěle je tam zobrazené, jak může být myšlenka dobra pouze subjektivní - ne pro všechny lidi musí být daný čin dobrý (nebo špatný). Pro Jacindu (hlavní hrdinku) byl špatný. Byla odvedena na místo, kde má být jen v lidské podobně - má nechat svou drakie zemřít. To ale Jacinda nechce. Ve škole potká kluka - nejpopulárnějšího na škole -, kterého už ale zná. Díky němu se její drakie probouzí a neumírá. Není to však jen tak obyčejný kluk, což už ale Jacinda ví. Představuje pro ni možná i nebezpečí. Jak se rozhodne?
Příběh je plný váhaní, ale nikdy nestojí na jednom místě. Kromě toho tam najdete romantiku, ukázky všedního života matky a dcery (+ sestry) a samozřejmě nějaké napětí.

Provokace... proč se vlastně děje?

28. listopadu 2013 v 3:11 | Angelique |  Témata Týdne
Po delší době, dá se říct, jsem zajásala, jelikož konečně je trochu normální téma týdne... možná až moc dobré. :) Jakmile jsem ho uviděla, tak mě napadl docela dobrý námět na úvahu. :)

PROVOKACE. Slovo samo o sobě působí díky zaběhnutému významu poněkud negativně, každý si pod ním představí nějaké ty hádky, řvaní. Málokdo se ale na toto slovo podívá z druhé stránky - co nám může provokace dát dobrého? Nebo lépe co se děje po těch hádkach a řvaní.
Kdykoli když si někoho slyším stěžovat, že ho někdo provokuje, tak ho nastíní v tom nejhorším světle. Už jsem se přestala obtěžovat říkat u tohoto lidem, že si mají spíše položit otázku 'proč?' Tu radu si stejně většina z nich k srdci nevezme. Pokud jim ale řeknu, že provokace má i světlou stránku, tak už je i trochu upoutám a začnou mi naslouchat. (Nejspíš čekají, co ze mě zase vypadne. :D)
Zamýšleli jste se někdy, jak vás provokace ovlivní? Jak se potom chováte? K čemu vás donutí? Akce má prostě vždycky reakci. Tomu nezabrání nikdo. V tomto případě může mít buď negativní - zbytek dne budu naštvaná, budu provokatéra všude možně pomlouvat a další den jakoby nic. A nebo můžete zvolit druhou variantu a to pozitivní - tím, že vás někdo provokuje, tak se vám něco snaží sdělit, tudíž by nebylo špatné se nad tím zamyslet a případně se to snažit zlepšit.

5. Píseň, která v tobě vyvolá vzpomínky na někoho

27. listopadu 2013 v 3:11 | Angelique |  Musical Expression

S písní, kterou jsem vybrala, se pojí hlavně 2 lidé, ale v poslední době mi vždy, když ji slyším, připomene právě jednoho z nich. Uvažovala jsem, že bych ji dala místo minulé písně, ale víc se hodí tady (pojí se totiž i s jednou událostí).
Mimoto má taky text k zamyšlení + "keci" na začátku a konci, které se mi moc líbí a myslím, že i zbytek na ní se povedl. :)

Motivace neboli vědět za co/pro co bojovat

26. listopadu 2013 v 3:11 | Angelique |  Úvahy/ K zamyšlení + psychologie
Zamýšleli jste se někdy, proč ve všech pohádkách, filmech vyhrává dobro? Většina lidí řekne, protože dobro je dobro. Pro mě to ale není vysvětlení ani z části - jak můžete odpovědět, protože to tak prostě je? Vždyť to není ani smyslupná odpověd, natož aby v sobě skrývala vysvětlení.
Když jsem se nad tím více zamyslela, tak jsem našla mezi tím vším souvislost, kterou ojediněle někde můžete zaslechnout: "Protože vím, za co bojuji." Nejdůležitější je důvod - proč to vlastně děláme. Pokud ho víme, tak nám na něm totiž záleží a pak se i více snažíme, což lze souhrně označit jako motivace. Motivace je něco, na čem stavíme celý svůj život. Ať už motivaci v podobě nezklamu druhé nebo pak se budu mít díky tomu lépe nebo jakoukoli jinou. Proto všude vyhrává dobro - má motivaci a ta pramení z emocí a svědomí, takže ji zlo, co je v pohádkách bezcitné a bezohledné, mít nemůže.

Kapky Osudu - určení navazujících

25. listopadu 2013 v 14:11 | Angelique

Jak jsem se tak dívala, tak po mě nechce nikdo navázat, takže první kolo dostanou na starost mé Affs (pouze aktivní). Aby to bylo spravedlivé, tak to vezmu podle toho, jak jste v menu. Ale nechci se podobat lidem, kteří to volí kvůli nerozhdnosti, takže já to vezmu zdola.

Naváže na mě: Clara BlackWendy§§CamillaLussyPisatelkaKačííAmi → nejspíš já → libovolné pořádí (pokud to bude stát, tak určím znova).

Biblické příběhy

25. listopadu 2013 v 3:11 | Angelique |  Povinná četba
Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám tuto rubriku udělat, jelikož většina povinné četby mi připadá nudná. Stylově to ujde, ale asi bych ji nemohla číst pořád. Chybí u ní prostě ta svoboda výběru. Přesto jsem se k tomu ale odhodlala.... když už musím číst ty knížky...

Jako první jsem zvolila Biblické příběhy od Ivana Oldbrachta. Je to vlastně takový výpis důležitého ztvárněný do knížní podoby.
Jelikož jsem četla začátek Bible (genesis), tak jsem začátek měla s čím porovnávat. Není to napsáno špatně, určitě bych to doporučila lidem, kteří se neodváží přečíst Bibli, ale chtějí vědět, co v ní je (ve Starém zákoně - Nový v této knize není). Ale pro lidi, kteří se nad příběhy chtějí trochu zamyslet a trochu je i tato tématika zajímá, tak je rozhodně lepší Bible. Je tam toho více než tady a má to i lepší "kouzlo".

Láska

24. listopadu 2013 v 3:11 | Angelique |  Básně
Trochu jsem začala kombinovat věty a vzešlo z toho něco, co se mi líbí.

Křehká jak vločka sněhová,
ale určitě ne tak ledová.
Vzhlížím, doufám, modlím se
- mám chuť křičet: ohlédni se!
Jsi tak slepý, je to tak?
Jak to mám poznat? Jak?

Ignorance mě zabíjí,
moje touha mě přebíjí!
Nenech ji dojít do samého kraje,
nedovol, ať má vločka roztaje!

4. Píseň, která v tobě vyvolá vzpomínky na něco

23. listopadu 2013 v 3:11 | Angelique |  Musical Expression

Tady jsem měla celkem jasno, protože existuje pár písniček, které si pouštím především kvůli vzpomínách... jsem prostě vzpomínkový člověk. :) Vybrala jsem od Cascady Everytime We Touch. Je to píseň, kterou jsem jednak jako malá často poslouchala (Cascada byla má nejoblíběnější skupina) a taky jsem na ni tančila sestavu s kámoškama a často ji s nima i zpívala... prostě maximum vzpomínek. Pokud to mám shrnout, tak mi připomíná mou minulost s kámoškou - hlavně jednou.