Phantom of The Opera (Fantom Opery)

29. října 2013 v 19:15 | Angelique |  Filmy/Seriály
Mezi lidmi jsou ti, kteří jsou tímto muzikálem posedlí, ti, kterým se zalíbil, ale po čase ho zapomenou, ti, co ho viděli, ale kvůli opernímu nádechu se jim nelíbil nebo ho nedokoukali a ti, kteří ho ještě neviděli. Já patřím do skupiny někde mezi posedlostí a oblíbeností. Nedá se totiž říci, že bych jím byla posedlá, ale ani, že bych za nějakou dobu na něj zapomněla. Tento film rozhodně patří mezi mé oblíbené. Je jeden z těch, u kterých bych se i po přerušení musela dodívat. Je to prostě něco jiného... nenajdu asi nic s čím bych ho mohla srovnat a nelhala bych.

Kromě děje se mi na něm moc líbil charakter postav - hlavně teda fantoma :D - takový tajemný, ale přesto ne chladný. Potom taky k tomu strašně sedla doba, ve které se vše odehrávalo.

Film/muzikál vypráví o jednom divadle, kde se vystupuje s operou. V něm se údajně nachází fantom, který divadlo zná tak dobře, že dokáže pokaždé utéci, když je "zpozorován". Kromě ústních důkazů se čas od času najde i nějaký ten oběšenec, který ho prý spatřil. Fantom se zamiluje do jedné dívky - operní pěvkyně - Christine. Sleduje ji, mluví s ní. Jednou ji zavede i do svého "království". O Christine ovšem usiluje také Rauol. A tímto vlastně začíná hlavní část děje.


Jelikož je to muzikál, tak je dost bohatý na soundtracky. Nejznámější je asi hlavní soundtrack (který mám také nejraději). Je na něm dost zajímavé (a myslím, že i proto je tak odlišný), že žena zpívá vyšší tóny a muž vyšší. Tento je dokonce "zcoverovaný" kapelou Nightwish, kteří mají podle mě na něj nejlepší cover. Jakýkoliv soundtrack má podle mě dost zajímavý a úžasný text a i dobře - chytlavě - vymyšlenou melodii (samozřejmě ale ne pro ty, kteří operní hudbu vypínají hned po prvních sekundách).

Celý muzikál na mě působil velice zvláštním dojmem. Je to jeden z těch filmů, u kterých po skončení musím přemýšlet a jsem trochu zaseknutá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 magicforever magicforever | Web | 30. října 2013 v 10:41 | Reagovat

Zas niečo, čo som nevidela celé, ale musím priznať, že sa mi to veľmi páčilo. Tú pesničku zbožňujem. Máš úplnú pravdu-krásne sa doplňujú.
Nie každému to sadne, ale ja s takými filmami problém nemám.

2 Týna Týna | Web | 30. října 2013 v 13:07 | Reagovat

Hm ... tak bych to viděla na mojí předchozí neslýchanou posedlost :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama