Tajemství

15. září 2013 v 20:13 | Angelique |  Úvahy/ K zamyšlení + psychologie
Předem tu píši, že psychogii jsem nestudovala, nejsem žádná psycholožka. Jsem jen holka, která často nad ní přemýšlí a zajímá se o ni. Vše co tu píšu není jen opsaná kniha, protože knihu o psychologii jsem v životě nečetla.

Tajmemství... něco co má každý. Ano každý, a i když si to nemyslí, je to tak (protože i pitomá myšlenka, kterou si promýtne v hlavě a nikomu o ní neřekne je tajemnství... ale to už moc odbočuji). Tajmenství jsou právě ty chybějící díly skládanky našeho já, které ostatních chybí k předvídatelnosti a celkového pochopení člověka. Myslím si, že je dobře, že je máme. Je to totiž něco, co je jen naše a co není tak moc ovlivněné okolím. Je dobré něco takového mít, protože hlavně to nám připomíná, kdo opravdu jsme. V tomto systému je opravdu důleživé mít něco, co nám bude naše já připomínat. Je tu totiž tolik manipulativních okolních vlivů, až je to smutné.
Nesnáším lidi, kteří říkají: však mi to tajemnství řekni, já si ho nechám pro sebe. Tito lidé asi v životě nic za opravdové tajemnství nepovažvali, protože pak by tak asi nemluvili. Stačí totiž jedna osoba, které se to tajemnství řekne. Ona vás totiž na to tajemnství něco odpoví a vy si to k tomu přidáte. Pak už to není vaše tajmenství, ale tajmensví 2 lidí, což už tak "tajemsvísky" nezní. Tím ale nechci říct, že tajemnsví, které ví více lidí už nemůže být tajmemsví. Já už to prosvě v takovém případě, ale za TO tajemsví nepovažuji. Pro mě už je to jiný druh tajmensví.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Evushka Evushka | Web | 16. září 2013 v 19:52 | Reagovat

Tak u mňa ak vie kamoš niečo, čo nevie kamoška stále beriem ak tajomstvo :-) v podstate neviem či sa dá niečo práveže uchovať ako tajomstvo, tak aby o tom nikto nevedel. Možno nejaké erotické predstavy. :-D ale ozaj minimum vecí by som povedala.

2 ellie ellie | 18. září 2013 v 20:08 | Reagovat

Souhlasím, že tajemství má každý, ale někdy se chceme svěžit a může to zůstat jen mezi těma dvěma lidmi. Jinak krásná úvaha :-)

3 Nejshy Nejshy | 20. prosince 2013 v 19:27 | Reagovat

Jiný druh tajemství? O tom by jsi mohla taky napsat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama