Čitatel

23. září 2013 v 3:11 | Angelique |  Úvahy/ K zamyšlení + psychologie
Jak bych rozdělila čitatele?
Já bych rozdělila čitatele na 2 druhy. Ty kteří čtou jen tak aby se neřeklo, nehrnou se do delších článků a knížky nejsou jejich přítelem. Tento typ lidí k delšímu článku buď napíše neutrální komentář, jednoslovný komentář (když je dobře tak dvouslovný) a nebo nepíše komentář vůbec. Ty nejspecifitští z této skupiny vám klidně napíšou komentář typu: aHoJ, tooooo Jeeee sO CUTE :*. Takový komentář pro mě má minimální hlavu a patu a pomyslím si o tom člověku, že je přerosté dítě, které jaksi nechápe estetiku. Navíc ten komentář nejspíš přidal, aby si sám udělal reklamu. Druhá skupina je ta, která si raději přečte delší článek, protože se v něm více dozví a jsou většinou i milovníky knížek. Druhý typ většinou napíše komentář ke článku trochu delší a většinou i vícevětný. Mě osobně více potěší a zaujme tento typ,protože se dozvím daleko více informací, donutí mě o dost víc přemýšlet a dokáže mi, že článek někdo opravdu přečetl celý. A taky že tu není jen kvůli reklamě.


Co čitatele zaujme?
Myslím si, že největší úspěch mají články, které jsou něčím zajímavé, originální. Když je tam něco, co se jen tak nevidí a donutí to i přemýšlet. Pak určitě zaujme čitatele, když má někdo podobné názory a tím pádem i s většinou souhlasí. Samozřejmě existují i lidé, kteří mají rádi pravý opak, protože to jim umožní pochopit úplně jiné lidi, ale myslím si, že těchto moc není, aspoň ne v takovém extrému.

Přitahuje čitatele pisatel ve stejném věku?
Většinou to tak opravdu je, ale nemusí to být pravidlem. Jelikož jde tady o myšlenkovou vyzrálost člověka, tak nějaké vyjímnky se najdou. Znám plno mladých lidí, kteří jsou myšlením vyzrálejší než někteří starší lidé. Spíš bych u tohoto řekla, že stejně myšlenkově vyzrálý člověk přitahuje stejně myšlenkově vyzrálého člověka.

Proč si čitatel oblíbil tento žánr knih?
Dost tu záleží na věku, povaze a životu člověka. Pokud čte člověk fantasy knihy, tak věří, že něco "nadpřirozeného" opravdu existuje. Pokud čte člověk detektivky, tak sám by si chtěl zkusit být detektivem. A tak dále. Oblíbený žánr vypovídá o člověku. Díky němu se dá určit, čím/kým by chtěl člověk být.

Čím se unudí čitatel?
Tak na toto je pár spolehlivých věcí. Asi nejvíc mě osobně unudí některé učebnice - hlavně první stránky, kde se píše o věcech, které jsou všeobecně známé a čtením akorát ztrácím čas. Jako další nesnáším články, kde je plno odstavců a každý je o tom samém (dal by se shrnout do jednoho stejného slova) akorát jinak napsaném a nic mě už dále nemůže překvapit. Také bych neměla zapomenout na složité články, které se hodí tak akorát pro čersvě promované studenty, kde je místo češtiny používaná převážně latina a plno v praxi nepoužitelných větiček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 magicforever magicforever | Web | 23. září 2013 v 8:27 | Reagovat

Tak hádam teda partíš presne k tomu typu čitateľov,čo máš rada.
Tiež milujem dlhé komentáre. Veď kto nie? :D
Mám už celkom dosť vycibrený radar,aby som vedela určiť,kedy si čitateľ prečíta len úvod,prár slov,alebo fakt celý článok. Ono sa to nezdá,ale dá sa to fakt rýchlo zistiť.

Ten tvôj príklad s tým aHoJ (bože,veď to mi ani nešlo napísať :D), fakt neznášam. Alebo,ak nájdem komentár pri článku ako nedávno: Zaujímavé. A ako sa máš?
Já budem vraždiť! S nožíkom a motorovou pílou (pozor  na mňa!)

Možno, že väčšinu zaujme názor rovesníkov, ja to mám tak, že väčšinu čítam blogy starších. Teda tých, čo končia strednú, poprípadne sú na výške. Aj v skutočnom živote to mám tak, že si so staršími rozumiem viac. Rovesníci mi nerežú. Asi sa to teda odráža aj pri mojom čítaní.
Ako sa hovorí: vrana k vrane sadá....Takže v tomto si trafila klinec po hlavičke.

A áno, môj milovaný žáner fantasy! V tomto by som sa presne hodila,ako vzorový príklad,lebo ja naozaj verím, že by to mohlo existovať. Poprípade to existovalo.
(Vážne ma nikdy nepadlo, že to až takto súvisí :D Občas si asi stojím na kábli)

V tom poslednom sa až bojím vyjadriť.
Ja veci dosť rada píšem...Zložito. (ešte, že neviem tú latinu) Nie pre to, že by som chcela. Ale čo mám robiť,keď to tak mám v hlave?
Najväčšie zlo sú podľa mňa čítanky! Nič nedonúti človeka zanevrieť na knihy tak,ako tie sprosté čítanky!

2 Kačíí Kačíí | Web | 24. září 2013 v 6:15 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím :)

3 Nejshy Nejshy | 20. prosince 2013 v 19:39 | Reagovat

Úžaně zpracovaný princip komntování na blozích :D Celá pravda :D Ale stejně mě zaujala poslední fráze z odstavečku ,,Přitahuje čitatele pisatel ve stejném věku?" Protože mi to něco připomělo ... zvlášť jednu naši diskuzi, která se neobešla bez smíchu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama