Září 2013

Fastfoody

30. září 2013 v 0:01 | Angelique |  Témata Týdne
Nebudu tu psát nějaké lži, že fastfood je to nejlepší, co mohlo tento svět potkat. Něco, co je právem moderní, co je užitečné. Nedokázala bych napsat takovou lež a ani nechci.
Párkrát jsem ve fastfoodu byla a když jsem uviděla ty ceny (McDonald, KFC...) , tak jsem radši byla o hladu. Jako nevadilo by mi tak moc, že za nějaké menu zaplatím přes stovku. Spší mi vadilo, že si musím koupit celé menu. Že se nemůžu koupit jen jedno jídlo. Pak bych tam možná chodila i na něco jiného než na záchod. Konec konců nejsem ten typ, který jí jen zdravou výživu, takže by to možné bylo, kdyby se upravily podmínky.
Věřím, že kdyby fastfoodům šlo trochu u lidi, o praktičnost a ne jen o peníze, tak by byly oblíbenější i u lidí, kteří se nenechají jen tak strhnout většinou. Ale bohužel se to se nejlspíš nestane, protože ta většina jim bohatě stačí.

Okolnosti mění

27. září 2013 v 3:11 | Angelique |  Povídky
Povídky zatím budou jednodílné, protože náměty na delší povídky si budu muset více rozmyslet. Ale i tak doufám, že vás budou bavit, a že za něco budou stát.

"Už jsi nachystaná, Asho, ať ti neudeje autobus?!" zaznělo z obyváku. Asha totiž jako každý den vybíhala z domu na poslední chvíli, což znamenalo, že někdy musela dobíhat, aby stihla autobus.
"Mami už jdu", odpověděla Asha a opravdu už se chystala odejít.
Autobus stihla tak tak. V autobuse si dala sluchátka a vytáhla učení, na které se včera nepodívala a dala se do práce.
V tom si vzpoměla, že zapomněla doma úkol. Což znamenalo, že bude muset být po škole s "pravidelnými poškoláky", kteří se baví tím, že na poškole popichují uráží nováčky.
"To to zase bude...." si v duchu řekla.

Evanescence v Praze (17.6.)

26. září 2013 v 3:11 | Angelique |  Ostatní
Byl z vás někdo minulý rok na koncertu Evanescence, když byli v Praze? Já ano a o tom se vám taky chystám vyprávět. Jelikož jsem tam ale byla s mamkou (jinak to zařídit nešlo), tak jsem se moc dopředu nedostala, takže jsem spíš natáčela :) a no... to co všichni.
Jak celý večer u mě probíhal?
Mamku jsem přemluvila aby jsme tam byli kolem sedmé. Když jsem viděla kolik tam je lidí, tak jsem litovala, že jsem nepřišla dřív, ale už tak to byl rekord přemluvit mamku o hodinu dřív. Jakmile jsme se dostaly dovnitř, tak jsme šli na bok k lavičkám, kde jsme celou dobu zůstali celou dobu. Kolem osmé (myslím, že to tak bylo) začala hrát předkapela Dying Passion, která... no ušla, ale mohli vybrat o dost líp. Pak byla menší přestávka, mezi kterou byla snad nekonečná fronta na wc. V tu chvíli jsem uviděla, jak nesou do zákulisí nějaké ovoce (asi pro Amy Lee). Asi po půlhodinové pauze konečně začaly první tóny What You Want, kdy s velkým jásotem jsme uviděli kapelu a přiběhla na podium Amy Lee. Od té snad nebylo mezi fanoušky vůbec ticho, snad jen u Lost in Paradise. Po skončení koncertu jsme měli možnost si po cestě koupit slevněné věci - triko, plakát, balíček s nálepkama a buttonkama.
Jen tak pro doplnění hned vedle byla TipSport Aréna, kde hrál Pitbull :).

Vznik života na Zemi

25. září 2013 v 3:11 | Angelique |  Úvahy/ K zamyšlení + psychologie


Tuto úvahu jsem dělala jako úkol do biologie. Je o mém pohledu na vznik života na Zemi.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Existuje mnoho teorií o původu života na Zemi. Některé z nich jsou více pravděpodobné, některé méně. U některých se zasmějeme, u některých zamyslíme. Co si myslím o původu života na Zemi já? Jak se tu podle mě dostal nebo vznikl?
Dost se přikláním k teorii panspermie, jelikož nikdo neví, co je ve zbytku vesmíru. Nikdo nemůže vyvrátit (ale bohužel i dokázat), že někde ve vesmíru život je nebo třeba byl. Navíc je to asi nejpravděpodobnější teorie, protože se dokázalo, že některý život je schopný přežít v extrémních podmínkách. Samozřejmě si to nepředstavuji tak, že nějací mimozemšťané sem přiletěli ve své vesmírné lodi a vysadili ho tu. To vážně ne. Toto by se hodilo spíš do sci-fi filmů a přijde mi, že to akorát činí teorii více nepravděpodobnou. Spíš si myslím, že se tu dostal přes nějaký meteorit. Možná i náhodně, i když na náhody moc nevěřím.
Další teorie, která mi přijde jako jedna z pravdivějších je teorie "evoluční abiogineze". Jelikož když opustíme teorii, že je někde život, tak nastává otázka, jak život vůbec vznikl. Když mohla stlačená energie vytvořit hmotu - vesmír, tak proč nemohla hmota vytvořit život? Řekla bych, že toto by byla jen další fáze toho procesu. Samozřejmě to asi netrvalo chvíli, ale bylo to spíš zdlouhavé, protože co důležité je rychlé... moc toho není.
Co se týká ostatních teorií, tak každá má něco do sebe. I když je už třeba vyvrácená, tak osobně oceňuji ten nápad a někdy se aspoň zasměji a i zamyslím, jak lidé kdysi uvažovali. Například eternismus: má něco do sebe, ale není podle mě řešení prostě říct, že život vždy existoval. To nic neřeší a beru to jako to nejjednodušší a nejrychlejší, co člověka napadne. Nebo naivní abiogeneze: no, má něco do sebe. Nápad to byl dobrý, ale ve výsledku mi to přijde až moc konkrétní a popletené. To, že život vznikl z neživé hmoty a rychle, by zas tak neuvěřitelné nebylo. Tím, ale že tam přidali, že například žába vznikla z bláta, jelikož u toho bláta se vyskytuje často, je už pěkná blbost. Tímto tu teorii totálně zničili. Poslední teorii, kterou budu jmenovat je kreacionismus. Tato teorie je dost rozšířená, což chápu, jelikož je dost lidí věřících, a je to po náboženské stránce to nejjednodušší vysvětlení, jelikož je to napsané v Bibli, čímž dostali "důkaz". Neříkám, že život (a tím pádem nejspíš i vesmír) nemohlo stvořit nic "nadpřirozeného", ale nemyslím si, že to musel být zrovna Bůh. A vůbec, nemyslím si, že ten, kdo to mohl stvořit musela být nutně nějaká bytost. Nemohlo to být třeba nějaké pole nebo něco podobného? Něco, co je tu do teď a víme o tom? Jen je to teď třeba v menší míře? Jen mi prostě přijde trochu přitažené za vlasy, že by někdo - jedna bytost - stvořil vše v jednom týdnu a dokonce by to i zapsala. To prostě ne.
Každá z teorií má něco do sebe a je těžké říci, které z nich nejvíce věřím. Spíš bych skloubila více teorií dohromady. V každé je totiž zajímavá myšlenka, kterou někdy kazí konkretizování dané teorie.

Jste Extrovert nebo Introvert?

24. září 2013 v 3:11 | Angelique |  Testy
Na dnešek jsem si nachystala (nebo spíš našla) psychologický test, který má odhalit jestli jste spíš introvert nebo extrovert. Jinak koho by zajímal můj výsledek, tak mi vyšlo, že jsem 100% extrovert (a fakt... nekecám), což mě na chvíli uvidilo, ale pak jsem si uvědomila, že to tak nejspíš i bude. :)
Na otázky odpovídejte buď ANO nebo NE.

1. Vyhledáváte podněty zvenčí?
2.Máte rád(a) společnost?
3.Potřebujete často změnu?
4.Jste rád(a) aktivní?
5.Reagujete impulsivně?
6.Stává se vám, že se někdy neovládnete a ztratíte nad sebou kontrolu?
7.Prohřešujete se občas proti společenským pravidlům
8.Raději jednáte než dlouze meditujete?
9.Máte rád(a), když se okolo vás něco děje?

Čitatel

23. září 2013 v 3:11 | Angelique |  Úvahy/ K zamyšlení + psychologie
Jak bych rozdělila čitatele?
Já bych rozdělila čitatele na 2 druhy. Ty kteří čtou jen tak aby se neřeklo, nehrnou se do delších článků a knížky nejsou jejich přítelem. Tento typ lidí k delšímu článku buď napíše neutrální komentář, jednoslovný komentář (když je dobře tak dvouslovný) a nebo nepíše komentář vůbec. Ty nejspecifitští z této skupiny vám klidně napíšou komentář typu: aHoJ, tooooo Jeeee sO CUTE :*. Takový komentář pro mě má minimální hlavu a patu a pomyslím si o tom člověku, že je přerosté dítě, které jaksi nechápe estetiku. Navíc ten komentář nejspíš přidal, aby si sám udělal reklamu. Druhá skupina je ta, která si raději přečte delší článek, protože se v něm více dozví a jsou většinou i milovníky knížek. Druhý typ většinou napíše komentář ke článku trochu delší a většinou i vícevětný. Mě osobně více potěší a zaujme tento typ,protože se dozvím daleko více informací, donutí mě o dost víc přemýšlet a dokáže mi, že článek někdo opravdu přečetl celý. A taky že tu není jen kvůli reklamě.

Evanescence

22. září 2013 v 3:11 | Angelique |  Hudba

Nebyla bych to já, abych do hudby nedala jako první Evanescence. Na skupinu jsem narazila náhodou, když jsem se nudila u počítače. V té době jsem vůbec neposlouchala takový styl, ale i tak když jsem si od nich pustila písničku (konkrétně What You Want), tak se mi zalíbla a zbytek dne mi nehrálo nic jiného. Jako první mě zaujal hlavně hlas frontwoman. Od té doby je to moje nejoblíbenější skupina, kterou poslouchám snad každý den. A vlastně to je i skupina, díky které poslouchám rock a metal. Evanescence mi dost pomáhají ve špatných náladách, ale i normálně jsou super na poslech - aspoň tedy pro mě.

Procitnutí

21. září 2013 v 3:11 | Angelique |  Básně
Postoupila jsem o rubriku dál a je tu má první báseň. Je opravdu první, tak to tak taky berte. Snažila jsem se ji udělat svým způsobem zajímavou, a aby se u ní člověk i zamyslel.

Za život potkávám mnoho lidí.
Někteří z nich se za kažýdm kouskem zlata pídí.
Zapomínajíc, kdo doopravdy jsou,
Jen tak lehce procházejí tmou.

Odmítají pomoc druhých,
nekoukají po činech svých.
Emoce skrývají za touhou svou,
což přiznat si nemohou.

Přesto i tady je naděje,
že na ostatní se některý z nich usměje.
Že procitne z toho hlubokého snění
a vše kolem něj se rázem změní.

The Host (Hostitel)

20. září 2013 v 3:11 | Angelique |  Filmy/Seriály
Táák... a je tu první moje reneze filmu. Chtěla jsem zvolit něco novějšího, protože jak se znám, tak starších (ale dobrých) filmů tu bude ještě dost. Taky jsem chtěla zvolit něco ze žánru mysteriozní, který mám nejraději. Moc se mi na těch filmech líbí nápad, a že některé jsou fakt originální. Ale zpět k THE HOST neboli HOSTITELI.
Film je podle knížky od Stephenie Meyerové, která (jak asi každý ví :D) napsala Stmívání. Už podle toho jsem usoudila, že ten film bude stát za to. A opravdu nezklamal... nebo spíš víc než nezklamal, dokonce i příjmemně překvapil. Moc se mi líbilo téma filmu. Je to něco jiného, než je v ostatních. Dát 2 osoby do jedné? A ještě odlišné? To fakt trefili. A navíc ještě zajímavá zápletka s kluky - jedna milovala jednoho a druhá druhého. A když jsou v jedné hlavě... no, to byste museli vidět. Z jedné hlášky fakt nemůžu :D Toto mě bavilo víc než celkový děj, ale vůbec mi to nevadilo, protože bez toho děje by to nebylo ono.
Sečteno a podtrženo (... jj, zní to možná blbě, ale nic lepšího mě nenapadlo): rozhodně tento film dopopručuji. Hlavně těm, kteří mají fantasy rádi. Je tam taky něco z romantiky a komedie. Jinak... jen tak pro zajímavost... na konci hraje song Radioactive od Imagine Dragons. :)

Memories

19. září 2013 v 3:11 | Angelique |  Texty písní
Tento text jsem napsala ve škole ke konci roku v matematice... když jsem se nudila a hleděla z okna. Téma jsou vzpomínky, ale vzala jsem to z toho druhého pohledu. Většinou se mluví o krásných vzpomínkách, jak jsou skvělé atd. Já jsem to vzala z toho druhého soudku. O těch špatných vzpomínkách. Jak nám můžou pomoct, jak nás ovlivňují... text je vytvořený spíš k zamyšlení. Jinak pokud by chtěl někdo vědět proč je píšu v angličtině, tak protože pokud budu se mi podaří mít kapelu, tak bych chtěla texty v angličtině. Nwm, prostě se mi anglické písničky víc lídí. Líbí se mi, že v rodině jim rozumím jen já. :)

1) So much memories to this place.
Can I look to others face?
Can I look back and think,
what I've done or blink
and focus to the future.